Zdravo jas sum od makedonija sin mi na slikata ima kako udar na glavata se udri so tropalka bevme na klinika vo skopje ni rekoa deka e hemangion, no megutoa mnogu se prosiri vo poslednive meseci ve molime za sovet sto da pavime sega vo letniov period se povekje mu se siri odnsno, se zgolemuva. Ni rekoa deka treba vreme da pomine za da go snema, ma da me plasi toa sto se siri se povekje. . . . Skoro 5 meseca mu e taka posle vtori mesec. . . . Molim vas pratete mi odgovor na moj email

    Odgovoreno: 31. 05. 2014.
    • Poštovani,
      Ako je to hemangiom, onda je to urođena malformacija i nije nastalo od udarca. Ako se ipak dete udarilo u hemangiom, moguće je da se zbog toga povećala promena na čelu. Ne treba da brinete jer to traje mesecima i to je donekle dokaz da nije opasno. Ipak, vaše dete treba da pregleda hirurg plastičar koji se bavi dečijom hirurgijom.
      ako je to hemangiom, treba da znate da takve promene prolaze do 7. Godine života u 70% slučajeva i to bez ikakave terapije. Ipak, prvo pregled, pa sve ostalo. Možete mi poslati još neku sliku ili izveštaj lekara na mejl;

      rakicdrvesna@gmail. Com