Moja dijagnoza: dipitrenova kontaktura, srednji i mali prst desne ruke povijeni prema dlanu. Operacija zakazana ua četvrtak u totalnoj anesteziji. Uradila sam laboratoriju, pregled kardiologa i anesteziologa. Data saglasnost za intervenciju. Mene interesuje koliko će operacija trajati i kakav je oporavak. Koliko je totalna anestezija štetna po zdravlje?? Hvala!

    Odgovoreno: 26. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Operacija može trajati od sat do dva sata. Ruku ne možete slobodno koristiti 2- 3 nedelje. Opšta anestezija vam omogućava bezbolnu operaciju i u isto vreme vraća funkciju šake. Ništa nije potpuno bezopasno. I anestezija su lekovi. A lekovi jednim delom koriste a jednim delom štete oraganizmu. Pošto ste dobili dozvolu anesteziologa za operaciju - to je znak da vaš organizam to može da podnese.