Postovani nakon dve trudnoce, poslednji porodjaj je bio pre 10 meseci, kod mene je doslo do dijastaze stomacnih misica, tj razdvojili su se. . . Nemam viska kg (174 cm na 54 kg) , nemam strija uopste, niti imam viska koze. . . . Samo ta izbocina u predlu pupka. . . . . To mi je dijagnostikovano ultrazvukom. . . . Kada postavim prst, mislim da staju dva prsta na najsirem delu kod pupka. . . . Uglavnom, cela sam mrsava samo taj deo stomaka je izbocen. . . . . Da li je moguce raditi samo zatezanje tih misica, bez zatezanja koze, jer za tim nema potrebe? Da li je moguce raditi u drzavnoj ustanovi ili se iskljucivo radi privatno? Koja je prosecna cena? Koliko traje oporavak i gde je rez? Takodje, da li to treba uraditi nakon svih trudnoca? Planiram i trece dete, pa ne znam kako bi se to stanje odrazilo u novoj trudnoci, tj da li bi se pogorsalo. . . Trenutno herniju nemam. . . . Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 05. 2014.
    • Poštovana,

      bilo bi potpuno ne svrsishodno da se operišete a posle toga imate novu trudnoću. Kad se završi planirana trudnoća, možete planirati i operaciju. U državnim ustanovama to se tretira kao estetska operacija, tako da se plaća na blagajni klinike. Operaciju je moguće izvesti i bez uklanjanja kože. Posle operacije se preporučuje nošenje steznika mesec dana a naredna tri meseca se ne sme nositi teško.