Postovani, amputiran mi je vrh srednjeg prsta leve ruke ukoso. Malo je ostalo nokta sa spoljne, a sa unutrsnje strane je pod kosinom otisla jagodica. Da li se moze nesto uraditi, povreda je bila pre mesec dana i jos traje previjanje rane.

    Odgovoreno: 01. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Vrh prsta se može rekonstruisati. Može se uspešno zatvoriti rana primenom lokalnog režnja na vrhu prsta. To je tehnika rekonstruktine hirurgije. Ukoliko pustite da zarasta bez operacije, zarastanje će potrajati, biće bolno i na kraju, iza takvog zarastanja može ostati bolan ožiljak. Sve vreme od povrede do danas, vaš prst je neaktivan zbog čega će doći do kontrakture, ukočenosti prsta što će biti komplikacija povrede i lečenja. Pošaljite mi fotografiju prsta kako bih vam dala precizan odgovor. Moj mejl je rakicdrvesna@gmail. Com