Postovani. Vec otprilike nekih tri godine bolujem od urasle dlake-pilonidarne ciste. Mnogo sam citao na forumima o samoj prirodi bolesti, o operaciji, i o postoperativnom toku. Posto priroda mog posla ne dozvoljava duze odsustvovanje sa posla, zanima me koje metode operacije postolje, po mogucstvu sa sto kracim postoperativnim tokom. Citao sam o dr. Vesni rakic, o njenoj metodi, i cuo sve najbolje. Zanima me, kako i gde mogu naci dobrog hirurga plasticne i rekonstruktivne hirurgije, koji bi mi uradio operaciju. Moze preporuka neke privatne klinike, i okvirna cena jedne takve operacije. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 19. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Hvala na lepim rečima. Operacija pilonidalnog sinusa može biti uspešna i bez ponovnog pojavljivanja ukoliko se uradi dobra rekonstrukcija. Kod svakog pacijenta može biti različita rekonstrukcija. Neophodno je da planirate da 15 dana posle operacije nećete voziti kola, da nećete raditi teže fizičke poslove. Sve ostalo je dozvoljeno. Ukoliko se bavite nekim lakšim poslom, svojim obavezama se možete vratiti 4-5 dana posle operacije. Radi dogovora o operaciji možete mi se javiti na mejl: rakicdrvesna@gmail. Com