Postovani, moje grudi se jako razlikuju po velicini. Uz je cist. Vec sam se konsultovala sa lekarima na ovom portalu i receno mi je da zdravstveno osiguranje pokriva troskove plasticne operacije (ugradje implantata) koja bi resil ovaj problem, uz malu participaciju. Medjutim, kada sam se javila plasticnom hirurgu (vma) , on mi je rekao da je u pitanju cisto estetska operacija i da osiguranje to ne pokriva. Izlisno je reci da problem nije samo estetski, vec i psiholoski. Zanima me otkud sada suprotna informacija i kome da se obratim za pomoc. Student sam, ali imam i vojno osiguranje preko oca.

    Odgovoreno: 25. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Za sada naš fond ne pokriva troškove operacije asimetrije grudi. Čak i osobe koje su operisane zbog karcinoma dojke mogu da dobiju rekonstrukciju samo izgubljene dojke pri čemu nije moguće uraditi operaciju druge, zdrave dojke kako bi sad obe dojke bile jednake. Naravno da i asimetrija i gubitak dojke imaju psihološki značaj. Vi se lično možete uveriti da fond ne snosi ove troškove. Možete da podnesete molbu fondu za zdravstveno osiguranje i dobićete odgovor.