Hvala vam puno na odgovoru. Šaljem vam sliku ožiljka. Kažite mi, molim vas, kada se to uobičajno radi? Ako bih to radila sredinom maja, da li smeta izlaganje suncu, može li biti neka reakcija ili je bolje da se radi na jesen? Pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Sliku ne vidim, ako možete pošaljite mi na mejl rakicdrvesna@gmail. Com. Ako mislite na kenalog, treba da uradite što pre. Hipertrofični ožiljak može da napreduje, da boli, svrbi itd. Izlaganje suncu nije preporučljivo za ožiljke najmanje godinu dana od operacije li povrede jer su još u fazi sazrevanja a pogotovu za izmenjene ožiljke kakave vi imate. Naravno da ni posle terapije cenalogom ne treba da se izlažete suncu. Dakle, treba to da uradite čim pre i da se čuvate od sunca ove godine.