Postovani, ja zelim da trajno uklonim grudi, dakle osjecam se nelagodno, prosto osjecam da mi ne pripadaju. Dakle ne osjecam pripadnost polu u kome se nalazim. Dakle radi se o transeskualizmu, ali za pocetak ja bih da uklonim grudi. Zanima me, koji su rizici operacije, da li moze to uspjesno da se uradi, kao i cijena tog zahvata.

    Odgovoreno: 20. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Razumem vašu pitanje. Potrebno je da se obavi priprema za takav zahvat. Neophodan je pregled psihijatra seksologa. Tu temu veoma uspešno obrađuje dr rakić koji radi u kliničko bolničkom centru zvezdara. Nakon tog pregleda mislim da treba da vas pregleda konzilujum za promenu pola koji treba da odobri da se sve potrebne operacije urade. Postoje informacije da se to čak može obaviti o trošku fonda. Svaka operacija u opštoj anesteziji ima određeni rizik ali kod mladog, zdravog čoveka, uz dobru pripremu- rizik je sveden na minimum.