Moja cerka ima 16 godina i na levoj podlaktici sa spoljne strane ima nevus velicine 9 cm sa 3 cm, koji je u ravni koze. Posto zeli da ukloni nevus, interesuje me koliki bi bio oziljak posle uradjene hiruske intervencije i kakav je tok operacije i oporavka?

    Odgovoreno: 20. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Vaša ćerka ima veliki mladež i ako je od rođenja to se zove urođeni gigantski nevus. Dobro je što se interesujete za operaciju jer takav mladež obavezno treba da se operiše. To nije zbog estetskog utiska, to je zbog toga što takav gigantski mladež u 20% slučajeva može da se pretvori u tumor. Ne treba da oklevate. Treba da se uradi dobra dermoskopija i da se onda isplanira operacija. Pošto bi to svakako radio hirurg plastičar ne treba da vas brine estetika, to će biti neupadljivo. Operacija može da se uradi u okviru dnevne bolnice posle čega dete ide kući. Naravno, treba da miruje nekoliko dana, da bude u kući. Fizičke aktivnosti su dozvoljene posle 15 dana.