Postovani, zanima me kako da uklonim mladeze od oko 5mmx3mm koji su uravni koze i braon boje. Iznad njih raste brada i zeleo bih da ih uklonim. Mladezi nisu opasni. Bio sam na pregledu. Zanima me koliko je efikasno radiotalasima ili lserom. Sta vi preporucujet. Pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 15. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Bez obzira za koju se metodu odlučite, laser, operacija ili radiotalasi, jedino je značajno da se uzorak svih mladeža pregleda patohistološki. Kažete da nisu opasni da ste bili na pregledu. Predpostavljam da ste bili na dermoskopiji. Važno je da znate da je dermoskopija sigurna oko 75% . Dakle, vaši mladeži nisu opasni sa verovatnoćom od 75% . Patohistološka analiza je sigurna 97 do 100% . Sami možete da odlučite da li želite i tu analizu mladeža ili ne. Ako pitate koju metodu odabrati - i laser i radiotalasi imaju izvesnu prednost u odnosu na klasičnu operaciju ali svakako od najvećeg značaja je umešnost hirurga. Često ćete imati manje vidljiv ožiljak i bolju prognozu bolesti ako se radi klasična operacija nego ako se odlučite za neku metodu koja dobro zvuči.