Zanima me da protumacite dijagnozu. Sta znaci 0. 5 posto. Dijagnoza je sledeca. Combustio cruris dex. Epidermalis et dermalis superfitialis cca 0. 5% .

    Odgovoreno: 09. 02. 2013.
    • Poštovani,
      U plastičnoj hirurgiji se procenat telesne površine koristi kako bi precizno opisali obim neke opekotine na koži. Postoji više načina da se izračuna površina. Jedan od najjednostavnijih načina je "pravilo dlana" jer površina dlana svakog od nas je 1% naše telesne površine. Tako za opekotine koje su približno površine kao dlan - kažemo da je to opekotina do 1% telesne površine. Ako je opekotina površine kao polovina dlana, onda kažemo da je to 0, 5% . "combustio cruris dex. Epidermalis et dermalis superficialis"- znači da se radi o opekotini desne potkolenice gde su prisutna oštećenja pokožice i površnog sloja kože (derma) .