Postovani, interesuje me da li postoji mogucnost operacije, odnosno ispravljanja prstiju kod pacijenta koji se na klinici za psihijatriju drzao za pregrejan radijator celu noc i zadobio teske opekotine. Previjan je na plasticnoj hir. , rane su zarasle, ali su prsti ostali potpuno zgrceni u tom polozaju, tako je i previjan, koza je srasla, ima debele oziljke. Postoji samo dg kontrakture prstiju. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 03. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Neophodno je obaviti pregled. Na osnovu ovoga što ste naveli, mogu da zaključim da se pored grčenja kože, desila i deformacija zglobova. Grčenje ili kontraktura kako dijagnoza glasi, može da se koriguje tako što se jednom od tehnika rekonstruktivne hrurgije nadoknadi koža. Na zalost, to ne znači da će kontraktura zglobova biti potpuno rešena. Ipak, poboljšanja bi trebalo da bude.