Poštovani, imam problema sa starim ožiljcima na ruci, ima ih dosta, tanki su i beli, debljine do 3mm, različite dužine od 3 do 20mm, stari su oko 8 godina. Možete li mi reći koje preparate da koristim, oni su beli ali se vide pa bih da nestanu u potpunosti ili bar da dobiju boju kože? Hvala najlepše.

    Odgovoreno: 31. 01. 2013.
    • Poštovana,
      Vaši ožiljci su posledica povrede dubljeg sloja derma, zato su bele boje. Kad dođe do oštećenja epiderma ili najpovršnijeg sloja derma-ožiljci ne ostaju. Ni jedan preparat ne može da pomogne. Terapija pritiskom- kompresija je mogla biti efikasna da ste je koristili u mesecima posle povrede. Ipak, dobro je ako ožiljke možete da ih prekrijete puderom. Operacijom se retko može postići efekat. Dermoabrazija pomaže ali samo ako se radi o ožiljcima na licu.
      ipak, neophodno je da vas pregleda hirurg plastičar jer postoji mogućnost da imate hipertrofične ožiljke koji s mogu smanjiti i učiniti manje upadljivim ubrizgavanjem određenih lekova.