Pozdrav do vas, imam edno prasanje vo vrska so mojot soprug koj ima 34 god, pred 10 meseci primeti potkozno tkivo vo vid na topce dlaoko vo muskulot na desnata nadkolenica, duri minatata nedela bese na lekar i na eho mu rekoa deka e jasno demarkirana zona od 8, 5mm vo femoralnata oblast, deka ne e nesto strasno, mozno e da e od nekoja povreda i go pratja na biopsija, seuste nemame rezltati pa bi sakala vase mislenje sto moze ova da bide, blagodaram mnogu

    Odgovoreno: 20. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Postoji mogućnost da je to potpuno bezopasna, benigna promena, zapušena lojna žlezda ili masno tkivo. Ipak, morate biti obazrivi. Najčešće mesto na telu gde se javlja maligni tumor, sarkom je upravo butina. Zbog toga vam preporučujem da odete kod hirurga plastičara da vašem suprugu hirurški odstrane taj tumor i da se obavezno uradi patohistološka provera. Morate znati da ultrazvuk može potpuno isto da pokaže kad se rad o bezopsnom masnom tkivu ili sarkomu. Jedino sigurno je je ukloniti takvu promenu. Ukoliko je ta promena manjeg obima, takva operacija se može uraditi i u uslovima lokalne anestezije, u dnevnoj bolnici kad pacijent u toku istog dana napušta bolnicu. Teže fizičke poslove ne treba da radi dve nedelje ali su mu sve blaže aktivnosti dozvoljene.