Zanima me da li je ta operacija nosa o trosku drzave, i sta mi sve treba da bih mogo da ostvarim to pravo>?

    Odgovoreno: 06. 12. 2012.
    • Poštovani,
      U državnim bolnicama estetska operacija nosa se ne radi o trošku fonda, plaća se na blagajni klinike. Nekada je rinoplastika mogla da se radi o trošku fonda sa uputom, izveštajem psihijatra da pacijent ima kompleks zbog svog izgleda - više ne. Takođe, maloletne osobe su mogle neku estetsku korekciju da imaju sa uputom sa sličnim obrazloženjem.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #109066

    • Prim. dr sci. med. Vesna Rakić 10. 12. 2012.

      Ako ste maloletni, najbolje da vas pogleda dečiji hirurg plastičar, na primer dr. Simić koji radi na institutu za majku i dete na novom beogradu i da utvrdi da li se radi o čisto estetskom problemu ili ima i funkcionalnih smetnji. Tek posle toga ćete znati sve detalje, da li vaš problem može da se reši tako da fond snosi troškove.

    • Ja sam maloletan pa me zanima da li bi moglo to da se radi o trosku fonda?