Postovani, za mesec dana planiram operaciju uvecanja grudi i dobila sam nalaze krvne slike gde je uvecano eo 6 i eoa 480, se u prvom satu 12 a u drugom satu 28. . . Da li je to zabrinjavajuce i da li operacija sme za mesec dana da se izvede. . . Unapred hvala

    Odgovoreno: 23. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Nije sasvim jasno o kojim analizama pišete. Podatke koje ste upisali na kraju rečenice govore verovatno o sedimentaciji. Da bi ste se operisali, potrebno je da analize ne budu starije od mesec dana a najbolje da se analize urade neposredno pred operaciju nekoliko dana. Pored analiza, potrebno je i da vas pregleda lekar, internista ili hirurg koji će vas operisati kako bi bilo jasno da li postoji neki problem i da li to povećava operativni rizik. Ne žurite, pripremite se temeljno za operaciju.