Postovanje, kakvi problemi mogu da se ocekuju nakon operacije pilonidalnog sinusa vasom metodom? Tj. Da li su potrebna dnevna previjanja, problemi prilikom odlaska u wc i uopste bolovi i period oporavka. . Koja je cena operacije i period zakazivanja? Unapred zahvalan nenad

    Odgovoreno: 13. 10. 2012.
    • Poštovani,
      Praktično nikakve. U zavisnosti od toga koliko je sinus uznapredovao, operacija se radi u opštoj ili lokalnoj anesteziji. Najčešće radim u lokalnoj anesteziji. U tom slučaju posle sat vremena idete kući. Ne treba da sedite, vozite auto i slično naredne dve nedelje jer je rana ušivena finim koncima (tako da se ni ožiljak ne vidi) . Možete da hodate i sedite na butini, možete da obavljate lakše poslove. Prvi postoperativni dan možete da se tuširate, ne treba da dolazite na previjanja. Što se bolova tiče, pacijenti koje sam operisala tvrde da im nije trebao analgetik ni na dan operacije. Cena operacije zavisi od toga u kojoj anesteziji se radi i iznosi od 500-1000 evra. Operaciju obično možemo da zakažemo u prvih desetak dana od pregleda.