Pre tri dana su mi amputirali prst, pa bih hteo neku nadogradnju da li je to moguce? Posle koliko vremena bih moglo da se radi. Radi se o cetvrtom prstu na noyi desnoj. Hvala

    Odgovoreno: 26. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Kad ste u situaciji da izgubite prst na nozi, ne praktikuje se rekonstrukcija. Rekonstruišu se samo prsti na rukama i to oni najvažniji, palac i kažiprst. Prostor za rekonstrukciju je sužen i koristi se samo da bi vratili funkciju šake. Naravno, rekonstrukcija je moguća ako su sačuvani svi elementi osim kože i mekih tkiva i takva rekonstrikcija se radi u prvih nekoliko dana po povređivanju. Estetski nedotatak možete korigovati epitezom (pogledajte na internetu) .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #105788

    • Meni su u sarajevu na plasticnoj karajbeg predlozijo dase moze da izvlaci prstica nekoliko neznam sada tacno ako mi prestanemo ta to pa neznam, sta vise i sada sam po stresom pa zato sam nesto trazila na fb da vidim fala vam na savjetima

    • Prim. dr sci. med. Vesna Rakić 24. 01. 2014.

      Naravno, vaše zebnje su opravdane. Ta operacija može i da ne uspe i verovatno bi doktori predložili da se operacija radi kad dete poraste. Ipak, u centrima za mikrohirurgiju, gde se takve operacije rade svaki dan - uspešnost je i 95% . Bolje rešenje ne postoji. Sva druga rešenja su lošija.

    • Dali ima jos koja sansa osim tog suprug se bas ne slaze sa tim jer boji se da nece uspjet ko sa proslom aperacijom dali ima da ga ne mucimo da sa noge ne sjece se ako ima dame po savjetujete unapred vam fala

    • Prim. dr sci. med. Vesna Rakić 21. 01. 2014.

      U tom slučaju, za vaše dete postoji šansa da opet ima palac na ruci. Može da se presadi palac sa noge. Složićete se, palac je važnije da ima na ruci. Hirurzi koji se bave mikrohirurgijom, tu operaciju u sarajevu mogu da urade. Javite se doktoru aliji agičiću i on će vam dati najbolji savet, radi u sarajevu kao plastični hirurg.

    • Ja vam odgovaram djete je aperisano na plasticnoj hirurgiji u sarajevu nisu mu uzimali prstic sa noge nego onaj sto je osjetao to su mu tjeli da vrate nije uspjelo

    • Prim. dr sci. med. Vesna Rakić 25. 12. 2013.

      Poštovana, morate mi reći da li su detetu uzeli prst sa noge da bi napravili prs na ruci ili nisu. Gde je dete operisano? Odgovor i slike mi možete poslati na mejl. rakicdrvesna@gmail.com

    • Moj sin koji ima 4 ipo godine prije 3 mjeseca desilo se da muje remen od masine osjekao prst palac i imao je aperaciju damu povrate taj prstic nije uspjelo imali ikakve sanse dase to nekako uradi da ima taj prst unapred vam fala