Postovanje! Ja sam ugradila silikone u grudi, pre 8 godina. Tada mi je dr. Rekao da ne moram ih menjati*da su dozivotne*. Ugradjene su mi kroz bradavice ispod misica. Interesuje me da li postoje takvi implanti *dozivotni*? Kakve su moguce komplikacije? I da li cu moci da dojim? Hvala

    Odgovoreno: 30. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Dobro vam je doktor rekao, silikoni jesu trajni. Ipak, postoji mogučnost da nekada u životu imate manje ili veće probleme zbog silikona odnosno zbog reakcije vašeg organizma na strano telo. S obzirom da je do sada sve bilo u redu, mogu da zaključim da ste imali i dobrog hirurga plastičara i da je vaš organizam sve lepo prihvatio. Što se tiče dojenja - nemate razloga za brigu. Silikon se nalazi ispod mišiča, daleko od mlečne žlezde. Dojenje će se odvijati nesmetano. Jedini problem koji možete očekivati je da će vaše grudi uvećanjem usled lučenja mleka ili ugojenosti - imati drugačiji oblik i poziciju a da će proteze zadržati sadašnju poziciju. Taj nesklad je moguć ali otom potom. Trudite se da ne dobijete veliki višak kilograma u trudnoći.