Postovanje, u tudnoci i posle porodjaja sam se puno ugojila i grudi su mi se mnogo povecale, ogromne su. Stvaraju mi ozbiljne zdravstvene probleme, imam bolove u krstima, vratu. . . Posto ne mogu da pronadjem adekvatan brushalter (uvek nosim manji boj) grudi me bole. Pored zdravstvenog tu je i psihicki problem, ne osecam se prijatno u drustvu, uvek sam u centru paznje, svi mi postavljaju pitanja u vezi grudi, uvek sam tema podsmeha. . . Svesna sam da mi je potrebna operacija ali ja ne mogu sebi da je priustim. Moje pitanje je: da li je moguce da mi se operacija uradi besplatno uz uput iz doma zdravlja?

    Odgovoreno: 29. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Razumem vaš problem. U pojedinim zemljama evrope, ukoliko imate jako velike grude, tegobe sa kičmom i slično fond za zdravstveno osiguranje plaća takve operacije. Kod nas to nije slučaj, smanjenje dojki ne ide na teret fonda pa čak ni kod onih žena koje su izgubile jednu dojku zbog karcinoma (koja se inače rekonstruiše o trošku fonda) . Kod njih je potrebno smanjiti i podići drugu zdravu dojku i ta operacija se ne može uraditi na uput.