Postovani, pre nekih 10 meseci imao sam operaciju-cirkumciziju i nakon 3-4 meseca poceo je da mi se stvara keloidni oziljak. Trenutno, posle odnosa (nekoliko sati) ili iritacije od odece oziljak kao da otekne i stvrdne. Za par sati se stabilizuje u smislu da ne deluje nateceno i odmekne. Posecujem dermatoologa vec nekoliko meseci, i trenutno nekoliko puta na dan mazem contractubex. Ono sto me zanima je koliko je bezbedno i efikasno ubrizgavanje steroida inekcijom (posto sam saznao da se primejnuje u slucaju keloidnih oziljaka) i molim vas da mi kazete koliko bi to moglo da kosta (odprilike, tacno ili grubo) ? Unapred sam zahvalan na vasem vremenu i nadam se da cete mi odgovoriti. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 18. 08. 2012.
    • Poštovani,
      To što vi imate, verovatno nije keloidni ožiljak već hipertrofični ožiljak. Terapija ubrizgavajem kortikosteroida može biti efikasna i najbolje je da se primeni odmah nakon hirurškog uklanjanja ožiljka. Ožiljak nakon uklanjanja treba poslati na patohistološki pregled. Naravno, terapija se može sprovesti i sada, jer u 50% slučajeva deluje. Terapija je bezbedna ako je lekar sprovodi, cena je simbolična.