Isekao sam jagodicu prsta. Medjutim ostala je da visi, otisao sam kod lekara i usivena je 3 kopce. Trebam 7 dana da drzim zavoj a zatim da se javim na kontrolu plasticnom hirurgu. Hteo sam da pitam, da li mislite da ce rana zarasti ili cu morati da imam neki hiruski zahvat plasticnog hirurga? Unapred zahvaljujem!

    Odgovoreno: 06. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Ukoliko se taj odcepljeni komad "primio", ako je to što su prišili ružičaste boje - onda je sve u redu. Ukoliko taj deo pocrni, verovatno se radi o propadanju tog dela prsta jer je oštećenje bilo suviše veliko. Najvažnije je da kost bude pokrivena mekim tkivima. Ako je kost pokrivena, u najvećem broju slučajeva to sve lepo zaraste. Ako je kost otkrivena može se razmotriti na koji način treba zaštititi kost i rekonstruisati vrh prsta.