Postovani, posto sam dojila bebu 16 meseci, imala dosta mleka, i grudi se se promenile, moglo bi se reci spustile, kako bih mogla da resim taj problem, sa sto menje nozeva, bez silikona, eto prosto receno samo da se odstrani visak koze?!? Poznajem jednu zenu koja je na vma imala nesto slicno onome sto ja zelim, zategla je grudi tako sto su je koliko se secam sekli donji deo koze na dojci, i tako ih podigli i zategli. Unapred zahvalna suzana stojanovic

    Odgovoreno: 22. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Operacija o kojoj pricate se zove podizanje ili suspenzija dojki. Radi se u situaciji kad imamo dovoljan volumen dojki ali su dojke spuštene i želimo da ih podignemo. Ukoliko nismo zadovoljni volumenom - dodaju se silikoni. Suspenzija se može raditi u opštoj ili lokalnoj anesteziji u zavisnosti od obima operacije. Svakako, radi se o rutinskoj operaciji, sa niskim operativnim rizikom gde se uklanja samo višak kože.