Pozdrav zeleo bih da uradim lipofiling lica jer sam previse mrsav u predelu ispod jagodica e sad zanima me dali se trajno moze resiti taj problem i koja je cena hvala.

    Odgovoreno: 19. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Kod vas postoji opravdan razlog za intervenciju. Može se uraditi lipofiling lica ili ubacivanje filera. Postoje prednosti jedne i druge metode a takođe i manjkavosti. Prednost korekcije ubacivanjem masti je u tome što možete imati trajni efekat a nedostatak je to što je potrebno uraditi ubaciti više masti nego što je to potrebno jer se gotovo polovima resorbuje. Tako, do konačnog efekta treba sačekati nekoliko nedelja. Filerima se postiže odmah efekat koji želite ali je to ipak strana supstanca na koju organizam može da odgovori odbacivanjem. Cena intervencije zavisi od više faktora: koja će se operacija intervencija raditi, kojim sredstvima, da li će se raditi u opštoj ili lokalnoj anesteziji. Potpuno aproksimativno, to može koštati oko 1000 eura. Za precizan odgovor, treba obaviti pregled.