Postovani, moje dete ima 3 meseca i rodjen je sa spojenim prsticima. Na desnij nozi palac i kaziprst, a na levoj treci i cetvrti prstici. Interesuje me kada bi mogla da se uradi opracija i da li je rizicna? Da li bi me mogli uputiti kod nekog doktora?

    Odgovoreno: 19. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Vaše dete ima sindaktiliju. To se rutinski radi na svim hirurškim klinikama za decu. Ja vam preporučujem da odete na pregled na institut za majku i dete na novom beogradu. Operacija treba da se radi u opštoj anesteziji. To je rutinska intervencija, veoma često se radi. Ukoliko je dete zdravo, rizik je sveden na minimum.