Posle koliko vremena od operacije nosa (septorinoplastika) je moguce bavljenje fizickim aktivnostima (teretana, trcanje itd) ? A posle koliko fudbalom, i drugim kontaktnim sportovima, zbog opasnosti u slucaju dodira nosa?

    Odgovoreno: 05. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Aktivnostima koje ste nabrojali možete da se bavite mesec dana posle operacije. U ekipnim sportovima možete da dobijete nezgodan udarac u nos koji može da prouzrokuje i prelom kostiju nosa. To nije ništa drugacije u odnosu na osobe koje uopšte nisu imale operaciju nosa. Dakle, moj savet je: čuvajte svoj lepi nos. Bavite se sportovima u kojima nema puno direktnog kontakta.