Pozdrav! Imam 16 godina i neko sam kome je gotovo predodredjeno da ima veci nos,s obzirom na to da oba roditelja imaju istu odliku na svom licu.Takodje,moji roditelji imaju i zdrastvene probleme sa nosem.Tata probleme sa sinusima,mama sa disanjem kroz nos.Oboje,kao sto sam rekla, imaju glomazan nos sa grbom,mama takodje i kriv.Kao mala, imala sam manje probleme sa sinusima,medjutim oni su vrlo brzo prosli, pa se na par pregleda koje sam imala zbog toga , brzo zaboravilo.I dan danas,imam ponekad problem sa disanjem kroz nos,i ponekad sa bolovima u sinusima(a da to nije povezano sa prehladom)Kao i vecini ljudi sa ovakvim problemom,estetika mi je na prvom mestu.Zbog toga sam postala veoma opsesivna,depresivna,nemam samopouzdanje,niti bilo kakvu volju za zivotom.Pre godinu dana zivela sam potpuno drugaciji zivot,pa me pre tog perioda nisu zanimali komentari i uvrede koje sam dobijala na racun mog izgleda,koje slusam iznova od svoje desete godine.Bila sam svoja i znala sam da izgled nije nesto sto odredjuje moju licnost.Ipak,nesigurnost koja je bila potisnuta, izasla jenna povrsinu i promenila moj zivot,oduzevsi mi sve ono lepo sto sam nekada imala,pa sada,u nad da cu vratiti svoj zovot na staro posecujem psihijatra.Takodje,nekih par meseci imam povremeno bolove u sinusima,glavi i vilici i cesto, nocu, ne mogu da spavam disuci kroz nos. Volela bih da znam da li je moguce da saznam nesto vise o mogucnostima resavanja ovih problema,i uopsteno o ovoj temi,kao i da li su troskovi operacije jednaki sa i bez uputa.

    Odgovoreno: 10. 12. 2020.
    •

      pPoštovana,

      najpre je neophodno obaviti detaljni pregeld radi utvrđivanja stanja koje će odregiti da li je Vama potrebna samo estetksa korekija nosa ili imate i devijaciju?

      Ova operacija spada u estetske operacije i kao takva se plaća i u privatnim i u državnim ustanovama.

      Takodje, pre punoletstva Vam je neophodna saglastnost roditelja za operaciju.

      Srcačan pozdrav,

      Mr sci med dr Dragana Petrović-Popović