Zdravo, imam 17 godina, opekla sam se 24. juna vrućom vodom. U pitanju su opekotine drugog A i B stepena. Tog dana su mi u hitnoj probušili bule, zatim skinuli kožicu, isprali fiziološkim rastvorom i stavili gazu natopljenu rivanolom. Posle su previli zavojem. 26. 06. dolazim u odsek hirurgije i plastični hirurg me pregleda. U međuvremenu pijem palitrex 2 kapsule na 12 sati. Na desnu nogu se jedva oslanjam, strašno boli, a na levu mogu da hodam. Ustajem samo kad moram. Međutim danas 27. juna sam dobila temperaturu 37.8 - 38.2. Da li je to normalno ili ne? Već počinjem da se plašim da nije virus u pitanju, nemam druge simptome. I drugo pitanje je da li biste mi preporučuli neki melem da mažem i koje su posledice opekotina? Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 06. 2020.
    • Postovana,

      sve sto opisujete yvuci da je sve uradjenno prema svim pravilim i procedurama, ali ukoliko je doslo do naglog pogorsanja, crvenila i otoka stopala i potkolenice i izrazite promene bola kako navodite, potrebno je da se odmah javite plasticnom hirurgu, Nikakvi melemi, preparati i sl, samo redovna previjanja pod nadzorom specijaliste plasticne hirurgije,

      Srdacan pozdrav,

      Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic