Pozdrav dete od 6 godina kašlje pet dana bili smo lekaru prepisan je neki sirup koji nema baš nekog efekta ima blagu prehdu sa kašljem i curenje nosa trenutno ne ide u predškolsko zbog prehlade šta je najbolje za kašalj? Koji sirup i šta treba da koristimo kod curenja nosa? Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 09. 2023.
    • Poštovana

      Ako je lekar pregledao dete i tada je dete bilo bez potrebe za drugom terapijom, a stanje se održava,

      bilo bi dobro da lekar posluša i pogleda još jednom dete.

      Za kašalj je najbolja mlaka voda kao sekretolitik (razvodnjava sekret), uzglavlje i toaleta nosa 2x dnevno.

      Srdačan pozdrav Snežana Blažić New Hospital Novi Sad