Pozdrav,beba je rodjena 21.08 carskim rezom,dve nedelje ranije,neonatolog je dao predlog da uradimo genetic test postnatalni,uradili su bris bebi,rezultati su dobri,ne ukazuju ni na kakve genetske bolesti,dr je sumnjala na daunov sindrom zbog tog sto bebi nekad oci idu uskoro i pupak je nisko položen,,da li ima potrebe da idemo dalje geneticaru?

    Odgovoreno: 29. 09. 2023.
    • Poštovana.

      Vaš izabrani pedijatar i neonataolog će na osnovu pregleda deteta, reči da li je potreban pregled deteta od strane genetičara. Mi gledamo MMS ( treba da ima 3 znaka) , da bi , na osnovu čega postavljamo  potrebu za daljom dijagnostikom.

      Pri tome uvek treba pogledat i roditelje, jer možda neko od vas ima takve oči.

      U svakom slučaju ako treba uraditi kariotip deteta, uradite  i isključićete sy .

      Srdačan pozdrav Snežana Blažić New Hospital Novi Sad