Poštovani, moj dečak ima 10,5 meseci, porođaj je bio prirodan, dojena je beba. Motorički super napreduje, počeo da ustaje, sedi čvrsto, puzi, igra se sa igračkama. Ono što me brine je njegov kognitivni razvoj. Trudim se da sa njim igram igru da tapše rukama, da maše, međutim on ne ponavlja to. Ne znam da li je za to još rano, ali po onome što piše na internetu, rekla bih da on malo kasni sa tim. Takođe, zovem ga po imenu, ne okreće se. Ne znam koliko sati dnevno treba da provedem vežbajući sve to sa njim, i koliko dugo, jer čini mi se kao da nema napretka. Šta vi mislite, da li je još uvek rano za to? Možda ja to ne pokazujem na pravi način. Ne znam da li postoji taktika kako da beba to lakše usvoji. Hvala na odgovoru Srdačan pozdrav Dragana

    Odgovoreno: 25. 09. 2023.
    • Poštovana Dragana,

      Javićete se vašem izabranom pedijatru. Nemojte konsultovati internet. Zakažite savetovalište, pa će vaš izabrani pedijatar dalje videti kakav je tempo razvoja vašeg deteta.

      Ukoliko doktor ima dilemu, konsultovaće psihologa i stručni tim da vas uputi kako da što pre prevaziđete trenutne probleme i dati savete,

      Moj savet je da ne dajete telefon, da ne bude ispred TV-a. Mogu pesmice dečije naravno, ali bez gledanja u ekran.

      Da i dalje budete strpljivi kao što i jeste i rezultat će biti tu.

      Srdačan pozdrav Snežana Blažić New Hospital Novi Sad