Postovani, moja beba je stara 3 i po nedjelje. Ona pije aptamil od 60 do 120 ml svaka 3 sata. Ja je i dojim, ali moje mlijeko je svega po 20 ml, tako da joj treba dohrana. Za dvije nedjelje je dobila 600 gr, te je sa 3 i po kila sad vec 4 i nesto. Od osmog dana joj dajem suplemente Bebytol D 3 K 1 i omega 3. Sad citam da nije potrebno davati K 1 s obzirom da dobija putem formule. Molim vas recite mi jesmo li pogrijesili sto smo joj davali suplementaciju i da li da nastavimo samo sa D3 omega kombinacijom? Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 25. 09. 2023.
    • Poštovana

      Nigde niste pogešili. U adaptiranoj mlečnoj formuli ima vitamin K ima i vitamina D, ali nedovoljno vitamina D.

      Nastavite da održavate laktaciju ako možete.

      Lepo je napredovala beba. Suplementacija vitamin D uvek uveče.

      Srdačan pozdrav Snežana Blažić New Hospital Novi Sad