Zdravo. Htela sam da vas pitam. Uporno pratimo rast naseg decaka ima 4 godine visina 99.5. Da li je to ok. Ja i muz smo 165cm. Decak se rodio 59cm.

    Odgovoreno: 14. 01. 2023.
    • Poštovani, porođajna dužina deteta na rođenju je verovatno bila 49 cm, a ne 59 cm. Telesna visina deteta u uzrastu od 4 godine u proseku je 100 cm. Tako da bi to odgovarolo da je za sada adekvatne telesne visine.

      S obzirom da ste otac i vi oko 165 cm genetski potencijal muškog deteta se može izračunati i bio bi 171cm.

      Ako ste zabrinuti, možete se javiti vašem izabranom pedijatru radi praćenja rasta i uvidom u e-karton. I uzrast od 4 godine i jeste najbolji za praćenje i eventulani pregled endokrinologa.

      Snežana Blažić pedijatar