1. Izlaganje bebe mlađe od 6 meseci suncu

    Pitanje broj: #138416

    Da li je tačno da bebe do 6 meseci ne treba izlagati suncu? Pogotovo ne u periodu dana od 9 časova ujutru do 19 časova poslepodne?

    Odgovoreno: 04. 08. 2015.
    • Bebe do 6 meseci života ne treba direktno izlagati sunčevom zračenju, naročito u najtoplijim mesecima (juli, avgust) i u najtoplijem delu dana, jer je njihova koža veoma osetljiva. Ukoliko boravite na moru, izbegavajte odlazak na plažu u periodu od 10 do 17h. Bebu možete uneti u vodu, ali joj stavite šeširić na glavu. Ostalo vreme na plaži provedite u hladovini.