Poštovani, imam sina starog 5, 5 godina. Problem je u tom što je od 4. Rođendana dobio 10 kg. To bi bilo očekivano da on mnogo jede ili tamani slatkiše, međutim situacija je potpuno suprotna- dete jede sve manje, a kilogrami se talože. Upisali smo ga u školicu sporta pre 6 meseci, ali nema baš nikakvog pomaka. Dete nikada ne traži da jede, ja moram da ga podsećam i teram. Uglavnom jede samo 2 obroka i 1-2 voćne užine. Slatkiše nekada ne jede po 2-3 dana, salame, paštete, viršle nikada nije ni jeo, hleb jede samo kada mu napravim sendvič, voli i jede sve vrste voća i povrća. Njegova doktorka misli da je lažem, da dete tovim, i stalno mi govori da mu smanjim obroke i slatkiše. Jedino da živi samo na vodi. Brinem se da možda nije u pitanju poremećaj štitne žlezde ili nešto drugo. Molim vas da mi date neki savet ili predlog, jer ne znam kuda sve ovo vodi. S poštovanjem, mama marija

    Odgovoreno: 23. 03. 2016.
    • Poštovana,
      Dobro je što je vaše dete počelo da se bavi sportom. Trebalo bi svakog dana da ima redovne obroke, 3 glavna obroka i 2 užine, kao i da unosi dovoljno tečnosti. Podrazumeva se raznovrsna ishrana. Savetujem vam da u narednom periodu potpuno izbegavate da mu dajete slatkiše. Takođe, bilo bi dobro da ga odvedete na pregled kod dečjeg endokrinologa.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd