Molim vas bicu malo opsirnija ali nemamo kome za savet da se obratimo, ovako decak je rodjen 3500i53cm, danas puni 7m i ima 9kg i 73. Prvo me interesuje on se vec 2nedelje uzdize u krevetcu prvo na kolena a sada i stoji po par min jako je aktivan fizicki ga jedva pratim jer sam premorena zato me interesuje da li bi mu jako stetilo stavljanje u dubak? Drugo moje pitanje on hvala bogu jede sve sto mu dajem ali me interesuje da li ce on sam izbaciti podoj rano ujutru 4-5h? Inace se budi cesto po noci i kad vise ne mogu da ga smirim dojim ga, ima podoj jos i uvece sto je moje 3pitanje da li u 19h da mu dajem konkretnu veceru a posle kupanja podoj ili obrnuto? Hvala najlepse

    Odgovoreno: 21. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Vaš dečak dobro napreduje u telesnoj težini i dužini. Što se tiče motornog razvoja, sve što može sam da uradi je dozvoljeno. Dubak se ne preporučuje za korišćenje, ali vašeg dečaka možete staviti da se igra u ogradici za igranje. U ovom uzrastu nema potrebe da ga hranite noću. Kad se probudi, ponudite ga vodom ili čajem. Jutarnji podoj bi trebalo da bude oko 7h. U 19h mu dajte večeru, pa ga podojite pred spavanje.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd