Imam decaka od 22 meseca. Pre 16 dana se prehladio i javila mu se temperatura. Posle dva dana terapije cefalexinom temperatura je spala, ali na 2 dana. Opet je skocila i uveden mu je tridox, jer mu je nalaz krvi pokazao da ima upalu neku (crp 17) . Opet je posle dva dana temperatura spala, i to na 1 dan. Od tad temperatura skace izmedju 38 i 39, ujutru (od 6 do 10h) i uvece (od 6 pa do 12h) . Celu noc nema, ali uvece mu daju brufen, tako da nemam pravu sliku koliko bi temp. Dostigla. Inace prima vec cetvrti dan longacef i hospitalizovani smo. Uradjene su mu sve moguce pretrage i pregledi i sve je odlicno, cak mu je i krv sad super. A temperatura ne jenjava. Kazu da je jaka viroza i da budemo strpljivi. Molim vas pomagajte!!!!

    Odgovoreno: 11. 02. 2016.
    • Poštovana,
      S obzirom da je vaše dete već hospitalizovano, u bolnici će uraditi sve što je potrebno da bi se utvrdio uzrok povišene temperature kod vašeg dečaka. Ukoliko su sad svi nalazi uredni, pretpostavljam da jeste u pitanju virusna infekcija. Savetujem vam da budete strpljivi i da slušate savete njegovog lekara.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd