Postovani, imam dete od 2 godine i ide u vrtic. Medjutim ostala sam u decembru mesecu trudna i moj ginekolog mi je preporucio da dete ne vodim u vrtic do 3 meseca trudnoce zbog varicela, tako sam i uradila. Ja sam prelezala varicele. Da li mogu da pocnem dete da vodim u vrtic, s' tim da sam bila u vrticu i da mi je vaspitacica rekla da dvoje dece iz njegove grupe imaju boginje i da su u inkubaciji.

    Odgovoreno: 08. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Možete voditi dete u vrtić. Ukoliko do vašeg porođaja ne preleži varičele, a tad bude aktuelna epidemija varičele u vrtiću, nemojte ga neposredno pred i nakon porođaja voditi u vrtić.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd