Postovani. Porodila sam se 12. 1. 2016, beba je dobila ocenu 8/9 porodjaj je bio prirodan, beba je krupna 4300, 56cm, og56. A pritom sam i dijabeticar. Zavrsna dijagnoza je: n temporarius hypertrophicus 37, 3 p081 lcterus neonatip599. Moze li na prost nacin mi objasniti sta to znaci?!

    Odgovoreno: 08. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Dijagnoze koje ste naveli znače da je vaša beba krupnije terminsko novorođenče. Krupne bebe uglavnom rađaju majke koje imaju dijabetes. Takođe, vaša beba je imala fiziološku žuticu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd