Postovani, beba za 8 dana ima punih 6 meseci. Okrece se na stomak, u tom polozaju poseze za igrackom i hvata je, okreve se na stranu cak i nekako puzi unazad ali ne sedi jos tj pokusava stalno kao da se izdigne ali nije do sada uspela. Da li kasni u odnosu na uzrast u pogledu sedenja?

    Odgovoreno: 08. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Vaša beba ne kasni sa razvojem u odnosu na uzrast. Kad napuni 6 meseci, ukoliko je završeno ultrazvučno praćenje razvoja kukova, možete je postepeno stavljati da sedi. Najbolje je da to činite dok je hranite. Imaće dovoljno vremena da nauči samostalno da sedi do 8-9. Meseca života.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd