Postovani juce smo na 6m napunila beba vadili krv (prestala piti antibiotik pre 10 dana-prehlada temperatura) mozete li reci da li su ovi parametri nesto ozbiljniji. Napominjem da beba jede sve dakle povrce voce meso zitarice. . Limfociti 44, 6 lo (55-60) monociti 9, 6 hi (2-8) granulociti 45, 8 lo (25-40) hematokrit 30, 8 lo (35-45) mcv 68, 3 lo (80-98) mch 24, 2 lo (26-32) malo smo zabrinuti a savetovaliste je za 7dana hvala

    Odgovoreno: 01. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Niste naveli vrednosti leukocita, eritrocita, hemoglobina i trombocita, pretpostavljam jer su u granicama referentnih vrednosti. Vrednosti koje ste naveli lako odstupaju od granica normale. Razlog tome može biti infekcija koju je vaša beba imala. Pedijatar će na pregledu proceniti da li je potrebno da vaša beba uzima supstitucionu terapiju gvožđem ili će biti dovoljno da joj korigujete ishranu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd