Postovani, beba puni sest meseci za 10 dana. Primecujem da vrlo cesto, posebno kada je aktivnija tipa prevrtanje na stomak, gugutanje, vristanje itd, beba je nekako zadihanija, kao kucence dise tada. Ince, ima problem sa zapusenim nosicem. Da li to ukazuje na neki problem koji se ne vidi obicnim pregledom, jer na pregledima kod pedijatra, uvek je sve ok kada joj slusa pluca.

    Odgovoreno: 27. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Normalno je da pri fizičkoj aktivnosti beba ima veći broj respiratornih pokreta. Takođe, zapušen nosić može dovesti do čujnog disanja. Bitno je da joj redovno čistite nosić fiziološkim rastvorom i izvlačite sekret pumpicom. Ukoliko već duže vremena ima sekreta u nosiću, savetujem vam da joj uradite bris nosa.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd