Postovani, devojcica od pet punih godina ima problema sa nevoljnim mokrenjem danju i nocu. Vodila sam je kod specijaliste u tirsovoj, gde su joj zakazali urodinamska isitivanja, ali jos uvek nismo isli jer vec drugi put nalazi urinokulture i brisa vulve nisu uredni, tj izolovana je bakterija proteus vulgaris, masa, i pored propisane terapije-palitrex sirup, molimo za pomoc kako da se resimo iste, da li postoje cajevi ili neki preparati koji bi pomogli?

    Odgovoreno: 27. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Osim odgovarajuće antibiotske terapije odeđene prema antibiogramu, savetujem vam da vašoj devojčici dajete da unosi više tečnosti, naročito čaj od brusnice, a može i jesti suve plodove brusnice. Možete joj dati i preparat na bazi probiotika za poboljšanje imuniteta. Bitno je da se utvrdi uzrok nevoljnog mokrenja.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd