Postovani molim za savet beba ima 5meseci decak. Na rodjenju je imao crvenilo na oku koje se povuklo na potiljku stoji verujem da se nece povuci. U zadnja 7dana primecujem na sredini cela od gore prema nosu kao izrazenu debelu venu ili kao cvorugu ne znam kako da objasnim posebno se vidi kada slikam bebu pa na slici. Imate li ideju o cemu se radi. Malo me to zabrinjava. Beba se ponasa i napreduje normalno.

    Odgovoreno: 25. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Promene u vidu crvenila koje ste opisali su vrsta belega, često se javljaju kod beba, povlače se uglavnom do 18. Meseca života. Promenu na čelu je potrebno pregledati radi precizne dijagnoze.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd