Postovani, bebi od 5 i po meseca posle konzumacije kasice od krompira izaske neke sitne bubuljice na bradi i malo ispod nje, da li je to alergija? Cudi me ako jeste jer ko je jos alergican na krompir. Ali i kada pirincane pahuljice jela izasle joj tri krupnije bubuljice na licu, a sada sitnije, skoro pa neprimetne ali to mi nekako velika slucajnost da joj izasle bas dok se uvode nove namirnice. Sutra idemo pedijatru ali me zanima da li je za nju opasno cekati ako jeste reakcija, sta da joj radim. Primeceno jedino da nocu mnogo nemirno spava vec treci dan uz cesta budjenja dok je ranije imala dug san.

    Odgovoreno: 25. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Verovatno ste već bili na pregledu kod pedijatra. Promene koje ste opisali u vidu sitnih bubuljica ne ukazuju na alergijsku reakciju, već najverovatnije na iritaciju kože od pljuvačke. Češće buđenje noću može se javiti zbog izbijanja zubića.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd