Postovani, molim za savet. Beba ima 5 i po meseci. Vec danima nocu ne moze da spava kako inace cini. Ona je odavno imala naviku da prespava noc, nekad i po 12 h spavala, uz budjenje za flasicu ili sisu. To budjenje je bilo u zadnje vreme sve redje. Od skora spoji i po 7h bez budjenja. Ali vec nocima ona se prosto poremetila. Ostaje budna do 1 po ponoci, i to po tri sata budna i vrlo je aktivna tada, guguce, vristi, ispusta razne tonove, prevrce se na stomak, sutira po kreveticu sve redom. Inace dnevno voli da drema, na svakih dva sata ona drema kako kad, po sat, sat i po, dva. Znaci, drema i dalje redovno ali problem je sto je budna do kasno i sto tokom noci bukvalno na svakih pola sata, sat ona se probudi i uspavam je odmah sisom ali to mi vec postaje mucenje. Sta se sa njom desava? Ne vidim da je nesto boli. Jedine promene su u ishrani, trenutno uvodimo krompir u jelovnik. Ima neki ojed na ribici nevezano za alergiju na hranu i to je to. Dakle, sta moze biti razlog ovom iznenadnom poremecaju sna? O ukidanju popodnevnih dremki nema ni reci, pokusam da je drzim budnom ali ona se tada uspava sama.

    Odgovoreno: 25. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Osim izbijanja zubića, ritam spavanja kod beba se može poremetiti i bez nekog posebnog razloga. Da bi vaša beba bolje spavala, možete je izmasirati nakon večernjeg kupanja. Od pomoći može biti i homeopatski preparat dormikind koji je namenjen deci svih uzrasta.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd