Postovani da li moze savet jer imam bebu 6mjeseci 8500kg da li je ispravno da je dorucak podoj rucak meso i povrce uzina voce i vecera zitarice uz podoj posle. Kada dorucak pocinje biti nemlecno i da li se sme praviti griz sa kravljim manje masnim mlekom hvala

    Odgovoreno: 20. 01. 2016.
    • Poštovani,
      U ovom uzrastu vašoj bebi za doručak možete davati žitarice sa voćem, a rano ujutru, odmah nakon buđenja neka bude podoj. Griz, tj. Pšenično brašno se uvodi u ishranu najranije sa 7 meseci. Kravlje mleko možete dati vašoj bebi sa navršenih 12 meseci, ali bi onda zbog rasta i razvoja trebalo davati mleko sa minimum 2, 8% mlečne masti.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd