Postovani imamo bebu 6m ima 8500kg interesuje me koje namirnice mozemo sada uvesti i da li sme beba jesti meso fazana i prepeljce. Probali smo do sada tikvicu bananu sarg krompir jabuku bundevu pirinac. Hvala

    Odgovoreno: 18. 01. 2016.
    • Poštovana,
      U ovom uzrastu možete uvesti vašoj bebi u ishranu i kukuruznu kašicu. Što se tiče povrća, nakon krompira, šargarepe i bundeve, možete dati grašak, tikvice, blitvu, spanać, karfiol, kelj. Nakon jabuke i banane možete dati breskvu i krušku. Od mesa se preporučuje teletina i piletina. Možete postepeno u ishranu uvesti i žumance, prvo dajte 2-3 dana po osminu, zatim naredna 2-3 dana po četvrtinu i tako redom do celog žumanceta. Mleko i mlečni proizvodi se preporučuju u količini do jednog litra dnevno.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd