Postovani, beba je vodjena kod pedijatra koji je rekao da beba ima ojed na ribici. . . Neko crvenilo koje se povuce sa prvobitnog mesta pa izbije na drugo i tako se siri. Rekla je da mazemo necim sto pocinje na slovo h ali nismo upamtili ime. Da li vi mozda prepoznajete o kom leku je rec. . . Siri se ojed sada vec i van ivice pelene, na onom pregibu nogice i bas nam je potreban taj lek.

    Odgovoreno: 18. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da je u pitanju hloramfenikol mast 1% . Ukoliko se taj ojed duže održava i širi, savetujem vam da se uradi bris kože sa promena. Onda bi se terapija primenjivala na osnovu rezultata.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd