Imam bebu od 13 dana pa me interesuje sta ja smem da jedem i da pijem sta nece smetati njemu posto dojim. Prva beba mi je.

    Odgovoreno: 13. 01. 2016.
    • Poštovana,
      U vašoj ishrani izbegavajte unošenje namirnica koje nadimaju, kao i veoma začinjene hrane. Ograničite unos kafe na jednu do dve šoljice dnevno. Jedite redovno, potrebno je da imate tri glavna obroka i dve užine dnevno. Ishrana bi trebalo da bude raznovrsna: povrće, voće, crveno meso, riba, žitarice, mleko i mlečni proizvodi do pola litre dnevno. Unosite dovoljno tečnosti u vidu vode, sveže ceđenih sokova i čaja za dojilje.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd